Siedziba placówki mieści się w budynku Starostwa Powiatowego:

ul. Józefa Pankiewicza 5-7 66-400 Gorzów Wlkp.
tel: (95)7-330-467; (95)7-330-468
e-mail: porpsychped1@powiatgorzowski.pl
Mapka dojazdu

Logobajki
"Logobajki" to program zajęć logopedycznych ( w oparciu o akcję "Cała Polska czyta dzieciom"), rozwijający kompetencje językowe dziecka w wieku przedszkolnym. Autorkami programu są Beata Bieńkowska-Blatkiewicz i Barbara Skwierzyńska. Czytane przez logopedów bajki ( lub odtwarzane nagrania bajek muzycznych) są inspiracją do ćwiczeń logopedycznych: oddechowych, narządów artykulacyjnych, słuchowych, logorytmicznych, językowych, poznawczych. Program realizowany jest w cyklu 10 spotkań, na których prowadzone zajęcia opierają się o treść 5 bajek: Bajka o rybaku i złotej rybce, Królewna Śnieżka, Kot w butach, Calineczka, Pinokio. "Logobajki" są też okazją do twórczych wypowiedzi plastycznych dzieci.

Rok szkolny 2015/2016

W roku szkolnym 2015/2016 już po raz dziesiąty „Logobajki”zachęcały do czytania i słuchania bajek oraz inspirowały do wykonywania ćwiczeń logopedycznych. Rocznicowa impreza integracyjna zgromadziła w poradni dzieci przedszkolne, ich starsze rodzeństwo oraz rodziców aby wspólnie świętować, trochę powspominać, podjąć twórcze wyzwania. Logobajkowa kraina otworzyła swe podwoje dla licznych bajek, natomiast prym wiodła ulubiona dziecięca bajka wielu pokoleń „Czerwony Kapturek” Jana Brzechwy. Wspólne czytanie, gry, zabawy i ćwiczenia logopedyczne ( oddechowe, słuchowe, gimnastyki buzi i języka, logorytmiczne i poznawcze) uświetniały 10-ty jubileusz, a logobajkowy tort (z kotem i lisem z bajki o Pinokiu) postawił kropkę nad „i” otwierając przestrzeń dla nowych pomysłów. Autorki programu serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom, przyjaciołom i sympatykom „Logobajek”,dzieciom, ich rodzicom, nauczycielom, którzy na przestrzeni dziesięciu lat brali udział w tym przedsięwzięciu w różnorodnych formach aktywności na terenie poradni oraz w placówkach przedszkolnych i szkolnych, w konkursach plastycznych oraz innych działaniach kreatywnych.




Rok szkolny 2013/2014

„Zima w mieście Logobajkowym” – to tytuł zajęć w ramach ósmej już edycji „Logobajek”. Logobajkowe ćwiczenia – zabawy, w czasie ferii zimowych ( 4,6,7,12,14 luty 2014) sprzyjały doskonaleniu sprawności językowych oraz rozbudzaniu kreatywności. W zajęciach uczestniczyły dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym objęte pomocą logopedyczną z rejonu działania poradni oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Chwalęcicach. W trakcie Logobajkowych działań twórczych dzieci przenosząc się do krainy bajek stworzyły zaczarowaną ciuchcię (z recyklingowych materiałów plastycznych), podążającą w magiczny świat baśniowych marzeń. Uczestnicy WTZ wzbogacili swe doświadczenia słuchowe dzięki grze logopedycznej XXL, której byli współwykonawcami.





Rok szkolny 2012/2013

„Jestem z Logobajkowej Krainy” – tak brzmiało motto siódmej edycji „Logobajek”. W czasie ferii zimowych ( 16,17, 18, 23, 25 styczeń 2013) dzieci objęte pomocą logopedyczną w poradni spotkały się w Sali doświadczania świata, by uczestniczyć w logobajkowych ćwiczeniach - zabawach. Świat bajek i „Logobajek” stale inspiruje do nowych wyzwań edukacyjnych, poznawczych i terapeutycznych. Spotkania grupowe sprzyjają też integracji - dzieci poznają nowych kolegów i koleżanki z innych miejscowości powiatu gorzowskiego.




Rok szkolny 2011/2012

Pinokio, Calineczka, Kot w butach i inne bajkowe postacie już szósty rok pomagają dzieciom posiadającym problemy logopedyczne w pokonaniu trudności z wymową. Program „Logobajki” rozgościł się w czasie ferii zimowych (13, 14, 15 i 21, 22 luty 2012)w gabinecie terapii polisensorycznej poradni – Sali doświadczania świata. Uczestnikami zajęć p.t. „Zima w Logobajkowej Krainie” były dzieci objęte aktualnie indywidualną terapią logopedyczną. W oparciu o przeczytaną bajkę dzieci wykonywały na zajęciach różnorodne ćwiczenia – zabawy logopedyczne: oddechowe, słuchowe, motoryki narządów mowy, ruchowe, manualne, itp. Uwieńczeniem każdego spotkania było wykonanie przestrzennych prac plastycznych, które zostały wyeksponowane w holu poradni. Możliwość prowadzenia działań logopedycznych w Sali doświadczania świata znacznie uatrakcyjniła ćwiczenia. Kolumna świetlna z bulgoczącą wodą, barwne kształty wyświetlane przez projektor, kolorowy świecący piasek, w którym można było rysować zbliżały w marzeniach i w wyobraźni do świata bajek.





Rok szkolny 2010/2011

Bajka terapeutyczna o Logobajkolandii stała się inspiracją do wykreowania przez dzieci postaci mamy i taty – mieszkańców tej krainy. „Logobajki” trafiły po raz kolejny do szkół i przedszkoli rejonu działania poradni, tym razem w formie konkursu plastycznego p.t.„Logo-Mama, Logo –Tata”. Pierwsze równorzędne nagrody pojechały do Gminnego Przedszkola w Santoku oraz do Szkoły Podstawowej w Lubczynie.


Rok szkolny 2009/2010

Bajka terapeutyczna o Logobajkolandii i jej mieszkańcach trafiła do przedszkoli, szkół i placówek objętych pomocą poradni. Przedszkolaki i uczniowie klas I szkół podstawowych wzięli udział w konkursie plastycznym p.t.”Logobałwanek fajny jest!”, a uczniowie kl.IV-VI Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lipkach Wielkich stworzyli plastyczne wyobrażenia „Logobajkowej Krainy”. Nagrodzone i wyróżnione w konkursach plastycznych dzieci, ich rodzice i nauczyciele spotkali się w poradni podczas uroczystego wręczenia nagród i dyplomów, uczestnicząc w kreatywnych zabawach p.t.”Pożegnanie zimy w Logobajkolandii”.




Rok szkolny 2008/2009
Programem „Logobajki” zostały zainteresowane dzieci z klas I – III szkół podstawowych rejonu działania poradni. Autorki programu nadesłały do szkół bajkę edukacyjno-terapeutyczną p.t. „Logobajkowa Kraina” ogłaszając konkurs plastyczny na logo „Logobajek” – postać chłopca (Logobajludka) i dziewczynki (Logobajlali). Nagrodzone i wyróżnione dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami wzięły udział w imprezie integracyjno-kreatywnej w poradni.


Rok szkolny 2007/2008
Cykliczny program "Logobajkowych" spotkań realizowany jest w Przedszkolu w Deszcznie we wszystkich grupach wiekowych. Dużym zainteresowaniem rodziców i nauczycieli z innych placówek rejonu działania poradni cieszą się zajęcia instruktażowe przeprowadzane w oparciu o "Logobajki". Uwieńczenie II edycji programu stanowi konkurs plastyczny "Logobajkowa gimnastyka uszu, buzi i języka".

Nagrodzone i wyróżnione w konkursie dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami wzięły udział w imprezie "Logobajkowy teatrzyk", podsumowującej działania w bieżącym roku szkolnym.

Logobajkowy teatrzyk: Czerwony Kapturek


Tropiciele Logobajek


Uroczyste wręczenie nagród


Nagrodzone i wyróżnione prace można obejrzeć w holu PPP1 oraz w zakładce Galeria prac Plastycznych

Rok szkolny 2006/2007

W listopadzie 2006 roku rozpoczęła się I edycja "Logobajek" w Przedszkolu w Bogdańcu w grupie 5-6-latków oraz Szkole Podstawowej w Bogdańcu w klasie "0".

W oparciu o program "Logobajki" w kwietniu 2007, w Przedszkolu w Deszcznie odbyły się zajęcia instruktażowe dla nauczycieli wszystkich grup przedszkolnych.

Uwieńczeniem I edycji "Logobajek" był konkurs plastyczny "Moje ulubione Logobajki", którego uczestnikami były dzieci biorące udział w programie.



Najciekawsze "Logobajkowe" ćwiczenia:

O rybaku i złotej rybce




Kot w butach




Calineczka




Królewna Śnieżka




Pinokio



START
O PLACÓWCE
PRACOWNICY
DZIAŁY
AKTUALNA OFERTA
ARCHIWUM
WARTO WIEDZIEĆ
ADMINISTRATOR
NASI PARTNERZY




www.ppp1.powiatgorzowski.pl wszelkie prawa do dyspozycji Google - WebMaster LDS Entertainment.pl